logo
Vítáme Vás v katalogu info-turistiky, ubytování a hotelových balíčku. Máme tu pro Vás mnoho možností v informacích jak o turistice, sportu, ubytování a mnoha dalších.

Pátek (19.01.2018)
SVÁTEK: Doubravka
ZÍTRA: Ilona

*** Restaurace POD HRADEM

Telefon: +420 359 604 534
Webové stránky: www.restaurace-hroznatov.cz
Typ: Restaurace
Oblast: Západní čechy
Město: Cheb-Hroznatov
Adresa: Starý Hroznatov 34, Cheb 35002
Cena: s

Zobrazit na mapě

RESTAURACE POD HRADEM

Starý Hrozňatov 34, Hrozňatov

Odpovědný vedoucí: p. Pimper

Telefon: 359 604 534

Otevřeno: 11.00 - 23.00 denně

GPS: N50°1.423´ E12°23.523´

www.restaurace-hroznatov.cz

WIFI

leniad@seznam.cz

_________________________________________________

 

-restaurace 50 míst

-venkovní posezení 55 míst

-kuchyně domácí ČESKÁ kuchyně a minutky

denně pstruh přímo z našeho odchovu

/živé/

možnost grilování, připravujeme dětský koutek,

restaurace umožňuje svou kapacitou i interiérem pořádání oslav, rautů, menších svateb, zájezdů a pod.

_____________________


Obec v údolí Mohelenského potoka (pravý přítok Odravy). Na skalnatém ostrohu hrad (dříve Starý Kynšperk), připomínaný již 1217 a 1223. Údajně zde ve vězení zemřel blahoslavený Hroznata. Zachovala se válcová věž z kvádrového zdiva, cimbuří ze 14. stol. R. 1648 vypálen Švédy. Zcela přestavěn v 2.pol. 19.stol. na pseudorenesanční zámek na půdorysu písmene L. K hlavní bráně vede dřevěný most. Nepřístupné. Pod hradem barokní zámecká kaple Nejsvětější Trojice z r. 1758. Na návrší v. od obce loreta s kostelem Nanebevzetí P. Marie (1664-89), za totality zcela zdevastovaná, obnovená po r. 1992 díky aktivitě Spolku pro zachování a podporu poutního kostela Maria Loreto ve Starém Hrozňatově na Chebsku. Kryté ambity se 4 nárožními kaplemi a vstupní věží. Nedaleko Boží hrob. Turistický hraniční přechod do Hatzenreuthu.


Poutní areál Maria Loreto, Starý Hroznatov

Poutní areál Maria Loreto s kostelem sv. Ducha je jedním z nejnavštěvovanějších poutních míst v Čechách i v Německu. Jde o typ loretánské kaple, jejíž podoba je odvozena od Svaté chýše v italském Loretu. Byla postavena chebskými jezuity v letech 1664-1689 zároveň s křížovou cestou.

Po 2. světové válce byl areál zdevastován a v roce 1992 byl hroznatovským rodákem Antonínem Hartem, žijícím ve Waldsassenu, založen Spolek pro zachování a podporu poutního kostela Maria Loreto. Postupně se přidalo město Cheb a tehdejší Památkový ústav v Plzni.

Maria Loreto opět nalezlo svou krásu a stalo se místem setkávání Čechů a Němců a symbolem smíření.

Wallfahrtsort Maria Loreto, Starý Hroznatov / Altkinsberg

Der Wallfahrtsort Maria Loreto mit der Hl.-Geist-Kirche ist einer der meistbesuchten Wallfahrtsorte in Tschechien. Die Loretokapelle geht auf die Santa Casa im italienischen Loreto zurück. Die Kapelle wurde gleichzeitig mit dem Kreuzweg in den Jahren 1664-1689 von Jesuiten aus Cheb / Eger erbaut.

Nach dem 2. Weltkrieg begannen Verfall und Zerstörung. 1992 gründete der aus Starý Hroznatov stammende und in Waldsassen lebende Ziegelfabrikant Anton Hart einen Verein zum Erhalt und zur Unterstützung der Wallfahrtskirche Maria Loreto. Daran beteiligten sich später auch die Stadt Cheb und die Denkmalbehörde in Pilsen.

Maria Loreto erstrahlt nun wieder in voller Pracht, wurde zu einem Ort der Begegnung von Deutschen und Tschechen und zum Symbol der Versöhnung

nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled
BCAA aminokyseliny pro nárůst svalů