logo
Vítáme Vás v katalogu info-turistiky, ubytování a hotelových balíčku. Máme tu pro Vás mnoho možností v informacích jak o turistice, sportu, ubytování a mnoha dalších.

Pátek (19.01.2018)
SVÁTEK: Doubravka
ZÍTRA: Ilona

*** Restaurace Pastýřská stěna Děčín

Telefon: +420 412 532 198 Facebook: http://facebook.com/RestauracePastyrskaStena
Webové stránky: www.pastyrskastena.eu
Typ: Restaurace
Oblast: Severní čechy
Město: Děčín
Adresa: Žižkova 236/6, 405 02 Děčín IV
Cena: dle ceníku nebo dohodou e-mail: pastyrskastena@email.cz
GPS: 50° 46′ 48.21″N 14° 12′ 15.86″E

Zobrazit na mapě

Vítejte na Pastýřské stěně

odkud je nejkrásnější výhled na město

Příjemný a klidný interiér

vyzkoušejte pro oslavy, jednání, posezení s přáteli

Jedinečná atmosféra

nechte se hýčkat našimi kuchaři


Pastýřská stěna s malebnou napodobeninou zámečku je a vždy byla nejvýraznější dominantou dominantou Děčína. Nemůžeme se tedy divit, že po skončení těžby pískovce začala být již od konce 19. století využívána k turistickým a rekreačním účelům. Nejprve zde stál malý hostinec, který roku 1905 nahradila vpravdě reprezentativní stavba. Restaurace s osmnáctimetrovou vyhlídkovou věží, to celé zabaleno v romantizujícím duchu zámečku, byla slavnostně otevřena 1. června 1905. Není těžké odhadnout, že se objekt velice rychle stal jedním z hlavních magnetů Děčína a získal pověst (ta koneckonců trvá dodnes) místa s nejkrásnějším výhledem na město. Jak už to také bývá, po 2. světové válce "Pastýřák" trochu ztratil na lesku. Objekt byl sice otevřený, ale pomalu chátral. V 90. letech sice přišla nákladná oprava, díky které získala budova až pohádkový charakter, ale zároveň od této doby již nikdy nebyla nastálo zpřístupněna rozhledna. Důvodů byl jediný - změny majitelů, z nichž každý měl s věží trochu jiné plány. Nejprve se jednalo o umístění zesilovače na rozhlednu a poté přišlo přetvoření pokoje pod věží na soukromý byt. Tento stav trvá dodnes, přesto je přístup současných majitelů vůči rozhlednovým nadšencům o něco příznivější. Pokud si návštěvu předem dohodnete (nejlépe jako organizovaná skupina, u jednotlivce je to složitější - obyvatel bytu pod věží by jistě nerad měl z příbytku "průchoďák pro turisty"), v doprovodu číšníka budete na věž vpuštěni. Výhled na Děčín je z věže ještě o něco působivější než z terasy restaurace, tak toho někdy využijte - tento alespoň částečně příznivý stav nemusí trvat navěky.

Popis cesty: Auto - až k rozhledně je možné dojet autem. Od děčínského hlavního nádraží jeďte směrem k Tyršovu mostu asi 200 metrů na křižovatku s ulicí Teplická. Tady odbočte doleva po Teplické, až po 100 metrech uvidíte na jednom z domů obrovský poutač na restauraci Pastýřská stěna a ZOO Děčín. Podle něj se vydáte doprava a po kilometru stoupání dorazíte až k rozhledně. Vlak - nejbližší vlaková zastávka je Děčín - hlavní nádraží. Nejkratší cesta je identická s výše popsanou. Dolů pak můžete využít některou z ryze pěších variant (např. červenou značku). Celková délka trasy je 1,5 kilometru.

RESTAURACE

Uvědomujeme si, že budova vyhlídkové restaurace Pastýřská stěna je jednou z hlavních dominant našeho krásného města Děčín. Z tohoto důvodu jsme se rozhodli spojit síly a dodat tak tomuto místu i služby, které si zaslouží. Snažíme se, využít naše zkušenosti z provozování cestovní agentury a provozů restaurací Tunel, Gaston a v minulosti i Retro. Musíme zkonstatovat, že začátky byly těžké a hektické, ale nakonec se nám podařilo v červnu 2012 restauraci uvést do provozu.

Nově jsme vybavili kuchyni, zrestaurovali interiér restaurace a ve spolupráci s děčínskou firmou KOPA  pořídili novou, reprezentativní terasu.

Jsme šťastní, že si naší restauraci opět oblíbili děčané i turisté, kteří navštěvují město. Vaše návštěvy nám dodávají elán do další práce a novou motivaci. Zrealizovali jsme několik akcí od ochutnávek vína, ochutnávek piva, grilování až po taneční večery. Již dnes máme mnoho námětů na zlepšení, připravujeme nové speciality a akce pro pobavení i odpočinek, v dnešní jinak tak hektické době.

Jsme přesvědčeni, že restaurace Pastýřská stěna má nejhezčí výhled na Labi. S veškerou pokorou se budeme snažit, aby se stala i jednou z nejlepších.


Romantické prostředí restaurace Pastýřská stěna umocní tento Váš krásný den.

Nabízíme možnost obřadu na upravené ploše u altánu restaurace.

Uspořádáme Vám následnou hostinu s pečlivě utvořeným menu nebo jídlem formou rautu. Zajistíme hudbu, výzdobu, soukromý ohňostroj a další služby dle individuálních požadavků svatebčanů.

Naše zkušenosti jsou garancí Vaší spokojenosti.

Máte firemní návštěvu, potřebujete najít reprezentativní a klidné prostory pro Vaše jednání nebo prezentaci. Využijte naší restauraci. Zaručíme Vám posezení a služby tak, aby jste měli úspěch.  V Případě potřeby Vám zarezervujeme celou restauraci nebo přeskupíme sezení tak, abyste nebyli rušeni.

Vzhledem k velké ploše na nádvoří restaurace s velkým krytým stanem můžeme nabídnout i jedinečný prostor pro velké venkovní prezentace.

Připravíme Vám speciální menu dle Vašich požadavků, welcome drink, prezentační techniku. V případě zájmu Vám umožníme výstup do věže restaurace, odkud je překrásný a neopakovatelný výhled na město.

Již dnes přijímáme rezervace vánočních večírků, nepropásněte možnost uspořádat večírek na netradičním místě s kapacitou až 60 osob.

Otevírací doba: Po - Čt 10.30 do 22.00 Pá 10.30 do 23.00 So 10.00 - 23.00 Ne 10.00 do 22.00 hodin

Naše týdenní menu


turistické značení na Pastýřské stěně turistické značení na Pastýřské stěně

turistické značení na Pastýřské stěně

Kde se také píše o Pastýřské stěně

 

http://www.pastyrskastena.eu/clanky/vitejte

http://www.rozhlednyunas.cz/rozhledny/pastyrska-stena-v-decine/

http://rozhledny.webzdarma.cz/pstena.htm

http://www.ceskosaske-svycarsko.cz/turisticke-zajimavosti/pastyrska-stena.html

http://rozhledny-cr.wz.cz/pastyr.html


nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled
„Vhodnou základnou pro manželství je oboustranné nepochopení.“ Oscar Wilde