logo
Vítáme Vás v katalogu info-turistiky, ubytování a hotelových balíčku. Máme tu pro Vás mnoho možností v informacích jak o turistice, sportu, ubytování a mnoha dalších.

Pátek (19.01.2018)
SVÁTEK: Doubravka
ZÍTRA: Ilona

*** Restaurace „PANSKÝ DVŮR”

Telefon: +420 734 203 300
Webové stránky: www.pansky-dvur.cz
Typ: Restaurace
Oblast: Severní čechy
Město: Velvěty
Adresa: Velvěty č. p. 1 417 62 Velvěty
Cena: dle ceníku nebo dohodou

Zobrazit na mapě

Restaurace „Panský dvůr”

http://www.truhlarstvi-velvety.cz/foto/restaurace/9.jpg

Národní kulturní památka, vaří se zde tradiční česká kuchyně. Zařízení je možné využívat za účelem oslav, svateb a firemních večírku.

Vítáme Vás v areálu národní kulturní památky statku Panský Dvůr, který leží v nadmořské výšce 169 m. První historické písemné známky sahají do roku 1322 kdy na tomto místě stávala tvrz, kterou mezi mnohými místními rytíři a šlechtici vlastnil i kralevic Karel 1333 – pozdější císař Karel IV. „Otec vlasti“ tehdy ještě s titulem markraběte moravský.

„ V roce 1744 na místě kde stávala tvrz byla přestavěna v barokním slohu na statek zvaný Panský Dvůr, který je nyní na listině Národních kulturních památek. ”

Dominantou je sýpka. Unikátní je z památkářského hlediska ve stavbě dřevěného krovu. Ten je velice zachovalý, ručně tesaný, spojovaný pomocí dřevěných čepů.

V srpnů 1999 došlo k odkoupení objektu statku místní lesnicko-dřevařskou společností Hedera Zima spol. s.r.o

Dále založil společnost Truhlářství Velvěty, se specializací na zakázkovou výrobu z masivního dřeva. Tato firma dokáže uspokojit i náročné požadavky zákazníků.

V roce 2002 byli započaty opravy zdevastovaných budov před rokem 1999 vlastněných ZD Žalany. Opravy jsou plánovány i dále, se záměrem změnit vzhled dvou průmyslových hal vybudovaných ZD tak, aby byl sladěn celkový vzhled.

Od roku 2006 je první přízemí přestavěno na restauraci se stejným názvem „Panský Dvůr“ kde se vaří tradiční česká kuchyně. Zařízení je možné využívat za účelem oslav, svatby.

Nahlédněte do „Panského dvora”

 

Galerie

Restaurace „PANSKÝ DVŮR” je historiskou pamatkou, dřevený interier je utulný a krásný...

Fotogalerie Fotogalerie Fotogalerie Fotogalerie Fotogalerie Fotogalerie Fotogalerie Fotogalerie Fotogalerie Fotogalerie Fotogalerie Fotogalerie Fotogalerie Fotogalerie Fotogalerie Fotogalerie Fotogalerie Fotogalerie
-

Využijte naše prostory pro svoje oslavy

Nabízíme vám pronájem naše restaurace pro vaše akce, hezké prostředí s možnosti ubytování

  • Svatební
    oslavy a hostiny
  • Firemní
    večírky a akce
  • Rauty, společenské akce
  • Promoce, maturitní plesy
  • Dostatek parkovacích míst
  • Možnost ubytování

Kde nás nájdete

Mapa - Velvěty

 

 


nahled nahled
Anabolické látky a legální anabolika pro svaly