logo
Vítáme Vás v katalogu info-turistiky, ubytování a hotelových balíčku. Máme tu pro Vás mnoho možností v informacích jak o turistice, sportu, ubytování a mnoha dalších.

Středa (17.01.2018)
SVÁTEK: Drahoslav
ZÍTRA: Vladislav

*** Penzion a restaurant U POHODY Kovářská

Telefon: +420 777 064 666, 474 334 638
Webové stránky: www.penzion-upohody.cz
Typ: Penzion
Oblast: Severní čechy
Město: Kovářská - Krušné hory
Adresa: Dlouhá ulice 481, Kovářská
Cena: dle ceníku nebo dohodou E-mail:
GPS: GPS 50°26'36''N, 13°3'24''

Zobrazit na mapě

Penzion a restaurant 

U POHODY Kovářská

-

Penzion se nachází v centru horského města Kovářská (850 v n.m.). Možnost příjezdu autobusem z Karlových varů (přestupní zastávka Boží Dar) nebo autem z Karlových Varů, Chomutova, Kadaně a Vejprt. Vlastní parkoviště u objektu.

Sociální zařízení společné pro dva pokoje, ale i samostatně na pokoji. Ubytování v patře. Restaurace kuřácká a nekuřácká. V letních měsících posezení na zahrádce u grilu

Úschovna lyží,snowboardů a horských kol.Půjčovna horských kol pro rodiny na místě,pro větší skupiny zajistíme po domluvě.Vlastní parkoviště střežené kamerovým systémem.K zapůjčení dětská postýlka. Polopenze a plná penze možná, ubytování včetně snídaně. Na pokojích wifi připojení bez poplatku k ubytování. Možno ubytování s rodinou, ale i lyžařské kurzy, školy v přírodě, rekreační pobyty pro větší skupiny, sportovní soustředění. V restauraci lze pořádat podnikové večírky, svatební hostiny, narozeninové oslavy, školení silvestrovská party a také vánoční pobyty. Pobyty s domácím zvířetem menších rozměrů bez poplatku, zvířata větších rozměrů s upozorněním předem bez poplatku.

Pobyt s domácím zvířetem: Po domluvě
V zimním období nabízíme mnoho běžkařských tratí včetně slavného Bauerova okruhu a možnost skibusu do nedalekého Božího Daru a na Klínovec zde se nachází mnoho sjezdovek všech obtížností, snowpark a také známý dětský areál Nowako. A nesmíte zapomenout navštívit Ježíškovu cestu která se dělí na krátký a dlouhý okruh. Další sjezdovky a běžkařské tratě se nacházějí nedaleko v Oberviesenthalu a u Fich
telbergu. V letních měsících lze využít mnoho cyklistických tras a také tras pro pěší turistiku. Lesopark v Chomutově, aquapark nebo zámek v Klášterci nad Ohří, krytý bazén v Jáchymově, Ježíškovu cestu na Božím Daru, Vlčí jámy a Blatenskou rozhlednu v Horní Blatné, rašeliniště na Božím Daru, ale také místní muzeum letectví. A v nedalekých Karlových Varech lze také navštívit Jelení skok, rozhlednu Diana, Tři kříže, Krytý bazén, lázeňskou kolonádu a Svatošské skály. Pro milovníky aktivní sportovní dovolené lze zapůjčit koloběžky, nordicwalking hůlky a horská kola i s průvodcem.

Připravujeme pro naše ubytované hosty různé balíčky služeb, prozatím se informujte po telefonu....děkujeme

Penzion má vlastní restauraci otevřenou denně 11 00 - 22 00

SOUHRN INFORMACÍ

V Penzionu U Pohody rozkládajícím se na hřebeni Krušných hor jsou pro Vás připraveny pohodlně zařízené dvoulůžkové, třílůžkové a čtyřlůžkové pokoje s celkovou kapacitou 39 lůžek a možností přistýlek. Váš osobní automobil můžete bezpečně zaparkovat na parkovišti u penzionu střeženém kamerovým systémem.

Všechny pokoje Penzionu U Pohody jsou vybaveny bezdrátovým připojením k internetu. Některé pokoje disponují též vlastním sociálním zařízením jiné mají sociální zařízení společné s druhým pokojem.
V penzionu můžete také využít úschovny jízdních kol a lyží. Naleznete zde i půjčovnu horských kol a zapůjčit lze též dětská postýlka.

V ceně ubytování je zahrnuta chutná snídaně podávaná formou bohatých švédských stolů. Součástí penzionu je také příjemná restaurace, ve které si můžete pochutnat na pokrmech české i mezinárodní kuchyně a v letních měsících na přilehlé terase ochutnat speciality z grilu.

Možnost příjezdu autobusem z Karlových varů (přestupní zastávka Boží Dar) nebo autem z Karlových Varů, Chomutova, Kadaně a Vejprt.

http://www.penzion-upohody.cz

 

 

 

KOVÁŘSKÁ (Schmiedeberg)
(okres Chomutov, Česká republika)

Příjemná horská obec na vrcholcích Krušných hor (Erzgebirge), v blízkosti vrcholu Klínovec (1244 m.n.m.). První zmínky o obci pocházejí z období středověku, kdy byla regionálním centrem těžby kovů a jejich zpracování. Více do historie vstoupila v roce 1641, během "Švédských válek", kdy došlo poblíž obce k velkému boji mezi švédskými a rakouskými vojsky. V roce 1883 obec získala svůj vlastní emblém se symbolem vypalovací vápenné věže uprostřed. Obyvatelstvo této oblasti bylo převážně německé, proto si obec dlouho podržela svůj původní název Schmiedeberg. Celá oblast byla již odedávna součástí Českého království, takže se po roce 1918 stala i součástí Československa. obec byla důležitou součástí Krušnohoří. Díky zradě západních spojenců byla oblast jako součást "Sudet" v roce 1938 odtržena a stala se součástí Německa. Menšinové české obyvatelstvo bylo nuceno obec opustit. Bohužel situace se opakovakla i v roce 1945, kdy byla naopak věšina německého obyvatelstva nuceně odsunuta do Německa. Od roku 1947 má obec svůj český název Kovářská.


Návštěvníky Kovářské můžeme pozvat nejen k prohlídce Muzea letecké bitvy nad Krušnohořím 11.9.1944, nabídnout můžeme také procházky nádhernou krajinou, navštívit středověkou vápenku s oblastí vzácných vysoce chráněných rostlin. Fytocenologicky jsou cennými také lokality rašelinišť Kieferheide východně a jihovýchodně od Kovářské

V blízké obci Měděnec můžete navštívít středověký důl "Maria Hilfe", město Vejprty může nabídnout známou sochařskou "Galerii H" organizující mezinárodní sochařská sympózia, nebo muzeum a přírodní rezervaci na Božím Daru.

Poutníci po Krušných horách mohou navštívit také Přísečnickou přehradu rozkládající se v údolí bývalého krásného města.


Během léta můžete v okolí Kovářské využít mnoho cykloturistických tras, které jou napojeny na obdobné trasy na německé straně hranice, při užití hraničních přechodů pro pěší. (Vejprty-Bärenstein, Černý Potok-Johstadt a Loučná-Oberwiesenthal). V zimě se nabízejí běžkařské trasy a sjezdovky na stráních Klínovce.


www.kovarska.cz

Penzion U POHODY


nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled
Sportovní výživa a posilovací stroje Ronnie.cz