logo
Vítáme Vás v katalogu info-turistiky, ubytování a hotelových balíčku. Máme tu pro Vás mnoho možností v informacích jak o turistice, sportu, ubytování a mnoha dalších.

Úterý (20.02.2018)
SVÁTEK: Oldřich
ZÍTRA: Lenka

*** Pension a restaurace Na hranici Boží Dar-

Telefon: Telefon: +420 606 635 605 Deutsch sprechen: +420 774 359 403
Webové stránky: www.nahranici-cz.webnode.cz
Typ: Penzion
Oblast: Západní čechy
Město: Boží Dar
Adresa: Boží Dar č.p. 190, 362 62 Boží Dar
Cena: e-mail: nkpraha@volny.cz

Zobrazit na mapě

PENSION Na hranici

Pension Na hranici se nachází opravdu na hranici se SRN 10 minut chůze od centra Božího Daru

Pension Na hranici se nachází v katastru horského městečka Boží Dar. Jeho vydálenost od centra Božího Daru je 400 m. Sjezdovky a běžecké tratě jsou v místě.

Klínovec je vzdálen od pensionu cca 2 km.
      
 

Pension Na hranici nabízí ubytování v jednom třílůžkovém pokoji, jednom čtyřlůžkovém pokoji a apartmánu s šesti lůžky plus přistýlkou. Pokoje mají vlastní sociální zařízení, TV, satelit.

Parkování přímo u pensionu.         

V objektu se nachází příjemná hospůdka, kde je možno individuálně domluvit stravování formou plné penze.

Boží Dar je svou nadmořskou výškou 1 028 m n. m. nejvýše položeným městečkem ve střední Evropě. Nachází se na náhorní planině v centru Krušných hor, na státní hranicí s Německem. Středisko Boží Dar je jedním z významných středisek zimních sportů. Lyžařský areál Neklid nabízí návštěvníkům komplexní služby včetně parkoviště, půjčovny lyží a snowboardu, školy lyžování a rychlého občerstvení. Ve středisku jsou vleky o délce 300 - 1 000 m. Sjezdovky mají lehkou až střední obtížnost. Pro snowboardisty je vybudován snowpark. V areálu jsou dvě osvětlené sjezdovky.

V létě mohou návštěvníci Božího Daru využít příznivého terénu pro jízdu na horských kolech v krásné přírodě Krušných hor.

Celá oblast Krušných hor je jako stvořená pro cykloturistiku. Nemusíte se bát, na většině místních stezek si bohatě vystačíte s průměrnou cyklistickou zdatností. Chcete - li ale přece jen zkusit něco náročnějšího, vřele Vám doporučujeme výlet na Klínovec, nejvyšší horu Krušných hor (1244 m). Z Božího Daru je to na Klínovec jen pár kilometrů, počítejte ale se značným převýšením. Pohodlnějším způsobem, jak se dostat až na samý vrchol Klínovce, je sedačková lanovka. Nástupní stanici najdete v Jáchymově. Lákají Vás extrémně náročné trasy? Vyzkoušejte sjezd z Klínovce přímo pod lanovkou, kudy se každý rok jezdí Český pohár ve sjezdu na horských kolech.


nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled
Sportovní potřeby a vybavení pro sportovce