logo
Vítáme Vás v katalogu info-turistiky, ubytování a hotelových balíčku. Máme tu pro Vás mnoho možností v informacích jak o turistice, sportu, ubytování a mnoha dalších.

Úterý (20.02.2018)
SVÁTEK: Oldřich
ZÍTRA: Lenka

*** Horský hotel Zámeček - Kalek

Telefon: +420 414 146 000, +420 414 140 150
Webové stránky: www.hotel.kalek.cz
Typ: Hotel
Oblast: Severní čechy
Město: Kalek u Chomutova
Adresa: Jitka Hrdličková - Hotel Zámeček Kalek (pobočka Kalek) Kalek 1, 431 32
Cena: od 350 - 400,- Kč / lůžko-noc recepce@kalek.cz

Zobrazit na mapě

 

Kalek -- horská ves nepravidelného půdorysu u česko-německých hranic -- leží čtrnáct a půl kilometru severozápadně od Chomutova v nadmořské výšce kolem sedmi set metrů. První známá zmínka o Kalku je z roku 1555, kdy patřil k panství Červený Hrádek. U tohoto panství zůstal až do roku 1850, kdy se stal samostatnou obcí. Bývala to velká vesnice se známými železárnami a výrobou hraček. V roce 1869 tam žilo sedm set sedmdesát obyvatel a stálo třiasedmdesát domů. Dominantami obce, viditelnými i ze saské strany, jsou kostel sv. Václava a bývalý lovecký zámeček. Ten dal v letech 1765 až 1766 postavit tehdejší majitel červenohrádeckého panství Jan Adam z Auersperku, údajně kvůli očekávané návštěvě císaře Josefa II. Císař se v něm ubytoval 19. června 1766 a pak odtud odjel s několika generály a doprovodem patnácti dragounů přes Zöblitz do Drážďan.
Později byly do zámku umístěny úřad polesného a byty lesního personálu. Budova stojí na návrší nad kostelem sv. Václava. Je obdélná, jednopatrová, měla hladkou omítku a do roku 1968 byla střecha kryta eternitem. Zámek byl několikrát přestavován. V roce 1968 byla provedena výměna oken za moderní dvoukřídlá, byl snížen strop a místnosti byly rozděleny příčkami. Úprava sice vyhověla potřebám užovatelů, ale objekt tím ztratil charakter zámku a byl památkově znehodnocen. Po roce 1945 sloužila budova státním lesům především jako byty pro jejich zaměstnance.

Zdena BINTEROVÁ

Umístění: V Krušných horách nedaleko německé hranice, u lesa asi 500 m za vesnicí Kalek. Zastávka autobusu 1 km, v Kalku je pošta a obchod. Východisko túr pro horská kola a běžky. V blízkosti je národní přírodní rezervace Novodomské rašeliniště. Město Jirkov 15 km.ROZBOR:


Popis objektu :
Nová turistická destinace, komfortní ubytování s vlastním sociálním zázemím (350Kč/osoba/noc), TV, minibar, telefon s přímou linkou na každém pokoji.

Ubytovací kapacita hotelu je 24 lůžek v 9 pokojích v 1. patře areálu.

Každý pokoj má lůžka o šíři 90 cm, vlastní sociální zařízení se sprchovým koutem, WC, koupelny mají podlahové topení.

Apartmán je dvoupodlažní a je vybaven vanou s vířivkou, navíc samostatné WC. Na pokojích jsou TV LCD s úhlopříčkou 102 cm, satelit, přípojka internetu, IP telefon s přímou volbou s levnějším voláním zvláště do zahraničí, minibar.

Na pokoj je možno připravit dětskou postýlku pro děti do 2 let.

Cena za lůžko je 350,- Kč/noc.
Snídaně jsou podávány formou švédských stolů v době 7:00 - 9:30 hod. Švédský stůl obsahuje: pečivo, káva, čaj, sodovka, džus, ovoce, zelenina, salám, sýr plátkový, sýr tavený, máslo, džem, med.

Služby :

Půjčovna kol, lyží, čtyřkolek, originální finská grillkota (celoroční grilování), dětské hřiště, kadeřnictví, pedikúra, masáže, infocentrum, úschovna kol a lyží, internet zdarma.

Popis okolí :

Rozhledna Hora sv. Kateřiny, ptačí oblast NATURA2000, Novodomské rašeliniště, sjezdovka Mezihoří, Klínovec, houbaření, Aquapark Marienberg.

Stravování :

dle dohody, snídaně, polopenze ...nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled
„Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ Jan Werich