logo
Vítáme Vás v katalogu info-turistiky, ubytování a hotelových balíčku. Máme tu pro Vás mnoho možností v informacích jak o turistice, sportu, ubytování a mnoha dalších.

Úterý (20.02.2018)
SVÁTEK: Oldřich
ZÍTRA: Lenka

*** Horský hotel Pyšná

Telefon: Mobil: +420 731 515 108 (restaurace,ubytování,objednávka sálu)
E-Mail: bennitto [zavinac] seznam.cz
Webové stránky: www.horskyhotelpysna.cz

Rychlý kontakt

E-Mail:
Předmět:
Zpráva:
Napište číslici pět

Typ: Penzion
Oblast: Severní čechy
Město: Pyšná
Adresa: Pyšná 1 431 11 Jirkov
Cena: od 250,-Kč/os/noc

Zobrazit na mapě

Vítáme Vás v Horském hotelu Pyšná
Horský hotel Pyšná "Chatařka"

leží pět kilometrů severně od Jirkova v nadmořské výšce 655 metrů. Okolní vrchy ves poměrně dobře chrání, takže zdejší klima je příjemné. Pyšná se stala oblíbeným rekreačním místem nejen v létě, ale hlavně v zimě, kdy jsou její svahy plné lyžařů.

Nabízíme vám příjmné ubytování v krásném prostředí Krušných hor v obci Pyšná u Jirkova a zároveň kvalitní českou a balkánskou domácí kuchyni, již od 49,- Kč a minutky od 69,- Kč. Na Vaše přání Vám v restauraci rádi připravíme jakékoli jídlo či pochoutku.

Parkovací místo je samozřejmostí i pro autobus ZDARMA.


Provozní doba ubytovacích prostorů - NONSTOP

Nová provozní doba od 01.07.2010pondělí až pátek 12** - 21** hodin

sobota a neděle 10** - 21** hodin
**Pro naše zákazníky** možnost připojení k našemu internetu přes WIFI**
Restaurace

- česká, balkánská i minutková kuchyně
- kapacita:
- sál: 80 míst
- nekuřácký salonek: 25 míst
- venkovní posezení: 50 míst

Venkovní grilování na objednávku

Pro větší i menší skupiny pořádáme grilování selat, jehňat,.....
Pořádáme a připravujeme svatební hostiny, různé soukromé oslavy, promoce či jakékoliv jiné akce.
Školení, workshopy a jiné zájezdy
Náš hotel pořádá i různá školení a víkendové workshopy.
Přijímáme také rezervace pro školky i školy v přírodě a jsme schopni jim přizpůsobit provoz jak ubytovací tak i stravovací.
Pro školy a školky

Nabízíme ubytování v 5-ti denním turnusu od Neděle do Pátku - pitný režim a 5x denně jídlo. A to vše pro Vás připravíme od 230,- Kč na dítě a den.
Oslavy

Nekuřáci! Při každé uzavřené společnosti - akci na Vaše přání bude i sál nekuřáckým.

Ubytování

Horský hotel Pyšná Vám nabízí ubytování ve dvou až pětilůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením (WC, sprcha/vana), balkonem nebo terasou ev. TV
Cena ubytování od 250,-Kč/os/noc
Cena s polopenzí od 490,-Kč/os/noc
Cena s plnou penzí od 560,-Kč/os/noc

ceny platí při obsazení alespoň jednoho pokoje při týdenním pobytu. Cena za jednu osobu a noc: od 350,00 Kč bez snídaně

Historie obce Pyšná

Pyšná, dříve Stolzenhan, leží pět kilometrů severně od Jirkova v nadmořské výšce 655 metrů. Okolní vrchy ves poměrně dobře chrání, takže zdejší klima je příjemné. Pyšná se stala oblíbeným rekreačním místem nejen v létě, ale hlavně v zimě, kdy jsou její svahy plné lyžařů.


První dochovaná zpráva o existenci Pyšné je ve výčtu majetku Nového Žeberku z roku 1383. Ve čtrnáctém století tedy Pyšná patřila ke hradu Nový Žeberk, k jehož nepatrným zbytkům zdiva lze od Pyšné dojít nenáročnou procházkou, spojenou s krásným výhledem od sjezdovky do kotliny s hradem a na masív Jedlové hory se slunečními skálami. Roku 1454 se Pyšná dostala k panství Červený Hrádek, u kterého zůstala s malou přestávkou koncem šestnáctého století až do roku 1850. Koncem šestnáctého století žilo v Pyšné dvaadvacet usedlých poddaných a krčmář musel nakupovat pivo jedině v Jirkově. Jak se na Pyšné podepsala třicetiletá válka, zprávy neuvádějí, ale Berní rula uvádí roku 1654 čtyři pusté selské usedlosti ze šestnácti a pět pustých chalup. Jejich čtyři majitelky žily proto takzvaně na obci, o čtvrté není zmínka.
Název vsi je německého původu a znamenal pyšný, nádherný háj. Český název byl utvořen z jeho první části a začal se užívat až v roce 1952. Širší okolí Pyšné a Jedláku je lokalita, kde se těžily rudy zřejmě již v letech 900 až 800 před naším letopočtem. Ukazuje na to sídliště z pozdní doby bronzové, objevené u Podhůří roku 1967. O dolování poblíž Pyšné jsou zprávy z mnohem pozdější doby. Roku 1835 požádal jistý Josef Günzel z Pyšné o přidělení důlních měr na stříbrné rudy v tzv. Karolinině údolí pod Jedlákem. Výsledky těžby ale nebyly valné. Ani dvě pozdější otvírky tohoto dolu Jeroným nebyly úspěšné. Poněkud výnosnější, i když ne příliš, bylo zdejší dobývání železné rudy, známé již od konce osmnáctého století. Rudy zpracovávaly železárny ve Vysoké Peci. Poslední zpráva o zdejším dolování je z roku 1856.


V roce 1757 bylo v Pyšné dvaadvacet poddaných. Byl mezi nimi tesař a mlynář, který měl mlýn o jednom kole na nestálé vodě. Roku 1846 zde žilo již sto pětadevadesát obyvatel ve čtyřiatřiceti domech. Lidé pracovali v zemědělství a v lese, kde se těžilo měkké dřevo pro papírny a na otop. Bukové dřevo se dopravovalo do vnitrozemí pro potřeby kolářů. Také chov dobytka zde měl stále velký význam. V zimě se obyvatelé zabývali výrobou hraček a dalších dřevěných předmětů. Nejvyšší počet obyvatel měla Pyšná v roce 1869 -- celkem dvě stě čtyřiadvacet, roku 1930 zde žilo sto sedmasedmdesát osob. Po odsunu Němců se již nikdy nepodařilo ves plně dosídlit a naopak, jejich počet dále klesal. V roce 1991 zde trvale žilo jen osm lidí, ale bylo tu sto dvanáct rekreačních chat a chalup.
Závěrem ještě dodávám, že když se obce staly v roce 1850 samostatnými, byla i Pyšná několik let obcí. Roku 1869 však již byla osadou Červeného Hrádku, od roku 1900 opět obcí. Po druhé světové válce, když počet obyvatel pořád klesal, stala se osadou Boleboře a od 1. května 1976 součástí Vysoké Pece.


nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled nahled
Velké činky a jednoruční činky pro sportovce